Dofinansowania szkoleń dla MŚP

Dofinansowania szkoleń dla MŚP

Dzięki kolegom z Value Creation wszystkie szkolenia, które oferuję w formule otwartej, mają możliwość uzyskania dofinansowania (pokrycia kosztów) w wysokości 50-80% ceny.

Możliwość ta dotyczy (szersze informacje znajdziesz tu):

 • Wyłącznie mikro, małych i średnich przedsiębiorców. W skrócie: od jednoosobowej działalności gospodarczej aż po firmę zatrudniającą 250 osób.
 • Całej Polski z wyłączeniem województw mazowieckiego i pomorskiego.

Jeśli spełniasz w/w warunki, jesteś zainteresowany/zainteresowana jednym ze szkoleń, którego termin publikuję na stronie, a firma dla której pracujesz nie jest w stanie zapłacić jego pełnej ceny – zgłoś się na szkolenie w standardowy sposób (przyciski po lewej stronie albo przez stronę zerobs.pl), a kiedy potwierdzę, że są miejsca – napisz, że interesuje Cię wersja z dofinansowaniem.

Najczęściej zadawane pytania:

 1. Ile czasu trwa procesowanie wniosków? Najlepiej zacząć nie później niż sześć tygodni przed terminem szkolenia. Dokładne procedury zależą od poszczególnego województwa i często okazuje się, że trzeba się jeszcze „wstrzelić” w odpowiednie okno rozpatrywania wniosków.
 2. Spełniam kryteria dofinansowania, ale moja firma jest też w stanie pokryć cały koszt – co radzisz? Zdecydowanie wybierz normalną ścieżkę – bez dofinansowania – oszczędzisz sobie całej biurokracji.
 3. Czy świadczycie pomoc w wypełnianiu wniosku? Nie. Przekierujemy Cię na odpowiednią stronę i musisz zrobić to sam/sama. Nie jest to specjalnie trudne, a tylko żmudne. Nie jesteśmy w stanie wspierać innych m.in. dlatego, że zajmuje to sporo czasu, a wzory wniosków w różnych województwach są różne i mogą się zmieniać (za każdym razem sami musielibyśmy robić „doktorat”).
 4. Dlaczego realizujesz to przez firmę trzecią? Ponieważ działam sam i mam ograniczone możliwości przerobowo-czasowe, by stawać w szranki z biurokratycznym procesem akredytacyjnym. Szefa Value Creation znam kilkanaście lat i udało nam się w tej sprawie porozumieć.
 5. Czy to znaczy, że odpalasz VC prowizję? Oczywiście.
 6. Czy to uczciwe? Uwierz mi – dokładnie rozważyłem tę możliwość i doszedłem do wniosku, że jak najbardziej. Na moje szkolenie może przyjść w ten sposób zmotywowana osoba, która inaczej by na nie raczej nie trafiła. Wszyscy uczestnicy płacą tyle samo, tylko ja finalnie zarabiam trochę mniej – na rzecz partnera, który poświęcił czas, energię i pieniądze aby uzyskać akredytację.

Dokładny proces aplikowania o dofinansowanie:

Zaczynamy od zapoznania się z warunkami dofinansowania dla naszego województwa – wchodzimy na stronę Bazy Usług Rozwojowych (BUR) i z menu wybieramy odpowiednie województwo:

Tam możemy dowiedzieć się m.in. na zwrot jakiego procenta kosztów możemy liczyć. Następnie klikamy „więcej” i przechodzimy na kolejną stronę:

Tam dowiemy się jaka agencja jest w naszym województwie liderem projektu np. dla województwa małopolskiego to Małopolskie Bony Rozwojowe, a dla dolnośląskiego – Agencja Rozwoju Regionalnego w Legnicy (tak, w Legnicy – to nie pomyłka). Zapisujemy sobie link do jej strony owego lidera.

Następnie:

 • Zakładamy konto (przycisk „zaloguj” w prawym górnym rogu, dokładne instrukcje tutaj) w Bazie Usług Rozwojowych.
 • Przechodzimy na stronę lidera projektu, która zapisaliśmy wyżej i szukamy wniosku zgłoszeniowego. Najlepiej będzie jednak zadzwonić na numer kontaktowy i zadać pytanie „jak za państwa pośrednictwem zgłosić się na szkolenie zarejestrowane w bazie usług rozwojowych” – oni pokierują dalej.
 • Do wniosku u operatora będą potrzebne dane szkolenia z Bazy Usług Rozwojowych, o które upomnij się u mnie mailem (są inne dla każdej edycji).
 • Po rozpatrzeniu wniosku przez Operatora i podpisaniu umowy oraz otrzymaniu ID wsparcia – należy zapisać się na usługę poprzez Bazę Usług Rozwojowych.
 • Na końcu należy rozliczyć usługę zgodnie z zapisami umowy (udział w szkoleniu, faktura, płatność, ankieta online, zaświadczenia, złożenie dokumentów u operatora).