dobre praktyki zarzadzanie projektami

Dobre praktyki

Moje notatki i dobre praktyki

Zacznijmy od tego, że to naprawdę są notatki, które sporządzałem (i nadal sporządzam) sam dla siebie. Z pewnością nie opisują wyczerpująco danych tematów, za to świetnie dają do myślenia, inspirują oraz – co najważniejsze – pisane są na podstawie prawdziwych doświadczeń.

Większość materiałów jest po polsku, czasami jednak notowałem po angielsku. Wszystko udostępniam na licencji Creative Commons w BY-NC-SA (dziel się do woli, ale napisz skąd masz i nie zarabiaj na tym).

  1. Zespół i komunikacja:
  2. Usprawnianie procesów i organizacji:
  3. Pozostałe:

I dodatkowo mój artykuł o problemie złożoności w pracy menedżera.

Zapraszam też do przejrzenia stosownej kategorii na moim prywatnym blogu – zdecydowanie bardziej luźno niż tutaj, ale nadal inspirująco i merytorycznie!

Wartościowe materiały innych autorów

Internet pełen jest rozmaitych artykułów i na pierwszy rzut oka wydaje się krynicą wartościowej, skondensowanej wiedzy. Do czasu.

Jeśli masz w danej dziedzinie już trochę wiedzy, doświadczenia i szukasz czegoś więcej niż ogólników okraszonych zachętą do zapisania na newsletter – zaczyna być bardzo ciężko. Dlatego poniżej umieszczam odnośniki do wyszperanych w sieci artykułów, które uznałem za szczególnie wartościowe.

  1. Agile
  2. Estymacja zadań (w agile i nie tylko):
  3. PMO, zarządzanie portfelem projektów oraz wybieranie odpowiedniego podejścia do zarządzania:
  4. Zarządzanie zespołem i kultura organizacyjna
  5. Startup, tworzenie i testowanie produktów oraz modeli biznesowych
  6.  Różne: